566 466 179 (Po-Pá 8:30 - 16:30)
 
Košík je prázdný

Video: Šéfkuchař poradí, jak na dokonalý steak


 

 

Šéfkuchař Weber Grilakademie Lukáš Vokrouhlík vám názorně ukáže, jak na přípravu dokonalého steaku, kterým ohromíte.
Připravte si kotlový gril na dřevěné uhlí, litinový rošt (Sear Grate), který zaručí dokonalý přenos teploty a pro vizuální požitek i otisk příznačné grilovací mřížky na steaku. Litinový rošt nechte pořádně rozpálit.
Steakové maso, nakrájené na výšku přibližně dvou prstů, nechte odležet (slabší kus masa by se vysušil). S kořením nedělejte žádnou vědu, stačí osolit a opepřit.
Maso vložte do rozpáleného grilu a ihned zase uzavřete poklopem. Ten zaručí udržení teploty a zamezí přístupu kyslíku, díky čemuž se nevznítí odkapávající tuk. Po třech minutách steaky otočte. Pokud je steak dostatečně propečený, sám odskočí od roštu. Buďte trpěliví, poklop zbytečně neodklápějte. Po té maso oddělejte z přímého žáru a nechte dojít na kraji grilovacího roštu zhruba dvě minuty.
Na videu se také dozvíte mnemotechnickou pomůcku, jak pomoci sevření vlastní ruky poznat, zda je steak propečený úplně, mírně nebo je krvavý.
Steaky nikdy neservírujeme přímo z grilu. Nejdříve je po sejmutí z roštu zabalíme do alobalu a necháme 5 minut odpočinout, maso pak zůstane krásně šťavnaté.

 

5 zásad kvalitního steaku:

  1. kvalitní maso
  2. na gril nepatří maso z lednice (musí si odpočinout – vyrovnat teploty)
  3. sůl a pepř je dostatečné koření
  4. pořádně rozpálený gril
  5. před servírováním nechat maso odpočinout, aby se rozprostřeli šťávy

 

Dobrou chuť!

 

 

Kategorie

Weber partner

Doprava zdarma


Při nákupu nad 3000 Kč doprava ZDARMA