566 466 179 (Po-Pá 8:30 - 16:30)
 
Košík je prázdný

Video: Bezpečnost při grilování a jak na čištění grilů


 

 

Bezpečné grilování
Šéfkuchař Weber Grilakademie Lukáš Vokrouhlík připomíná bezpečnostní zásady při grilování.
Gril, který k tomu není určen, nikdy nerozdělávejte v uzavřených místnostech (jako je třeba garáž). Před začátkem grilování se přesvědčte, že gril stojí dostatečně stabilně. V místě grilování se nesmí nacházet hořlaviny a těkavé látky. Při grilování dejte pozor na děti a zvířata, ať se nedostanou do blízkosti rozpáleného grilu.
Při použití elektrického grilu se pokuste přívodní šňůru připojit rovnou do zásuvky, pokud to není možné, připojte ji do co nejkratšího prodlužovacího kabelu. Pokud je kabel navinut na cívce, rozviňte ji, ať nedojde k přehřátí kabelu na základě indukce.
Při manipulaci s kotlovým grilem používejte grilovací rukavici, obzvláště pro uchopení startovacího komínu. Nikdy nepoužívejte tekuté podpalovače ani jiné hořlaviny. Hrozí nejen nebezpečí úrazu, ale gril si tímto jednáním poškozujete. Používejte výhradně tuhé podpalovače určené k podpalování kotlových grilů.
Pokud se při grilování vznítí odkapávající tuk, přiklopte víko a uzavřete ventilační přívod vzduchu – plameny sami zhasnou.
Po grilování na dřevěném uhlí nehaste vodou. Stačí přiklopit poklop, uzavřít přívody vzduchu a brikety samy zhasnou.

 


Čištění grilů
Gril čistíme zásadně za tepla, po vychladnutí je odstranění připečených nečistot takřka nemožné. Pro čištění grilovacího roštu použijte k tomu určený ocelový kartáč. Přejíždějte s ním po směru roštu.
Popel z grilu odstraníte snadno díky čistícímu a ventilačnímu zařízení. Do popelníku ho tady snadno přemístíte několika pohyby pákou. Popel se samozřejmě odstraňuje až po vychladnutí.
U plynových grilů je postup obdobný jalo u grilů kotlových. Sice odpadá manipulace s popelem, ale jednou za čas musíte ocelovým kartáčem vyčistit i flavorizery. Před grilováním zkontrolujte vanu na sběr nečistot a nádobku na odkapávání tuku.
I elektricky gril se čistí za tepla ocelovým kartáčem a kontroluje se vanička pro zachytávání nečistot a odkapávání tuku.

 

 

Kategorie

Weber partner

Doprava zdarma


Při nákupu nad 3000 Kč doprava ZDARMA