566 466 179 (Po-Pá 8:30 - 16:30)
 
Košík je prázdný

Proč gril Weber?


Výrobce grilů WeberSpolečnost Weber si může dovolit poskytovat na svoje grily dlouholetou záruku a to především z toho důvodu, že používá kvalitní materiály a díky technologicky náročné výrobě jsou grily špičkově zpracované. Záruka až 10 let pro grily kotlové a až 25 let pro plynové grily je pro značku Weber naprostou samozřejmostí.


Grily Weber mají sice vyšší pořizovací cenu, ale za to velmi dlouhou životnost. Uživatel běžných grilů jich vymění za desítky let i několik, ale kdo si jednou pořídí gril Weber, zůstane už napořád u něj.  Všechny grily výrobce Weber mají dokonale promyšlené funkce, špičkové zpracování a díky kontrolovanému procesu výroby jsou vždy nejlepší volbou pro všechny milovníky grilování.

 

 

Jak se vyrábí kotlový gril Weber?

 

 

1. Lisování
Pomocí obrovských lisů jsou ocelové výlisy tlakem několika set tun vtlačeny do forem, vznikne tak velká koule, složená z kotle a poklopu. Tento tvar má společnost Weber registrován a chráněn patentovým právem. Použití kvalitní oceli zajišťuje vynikající přilnavost smaltu a tím i garanci dlouholetého užívání a záruku ochrany proti propálení nebo prorezavění.  Obsah uhlíku v této speciální oceli je mnohonásobně nižší než u ocelového plechu, který používají ostatní výrobci.


2. Sváření
Po několik desetiletí jsou součásti kotlových grilů svařovány. Svařené, porcelánem smaltované spoje jsou mnohem pevnější, méně podléhají korozi a neuvolňují se. Výsledkem je potom gril s desetiletou životností. Kromě toho každý svařený díl znamená i méně práce pro zákazníka při montáži nového grilu.


3. Nanesení porcelánové vrstvy smaltu
Gril WEBER Master-TouchVšechny části grilu jsem nejdříve vypáleny za použití speciální elektrostatické procedury. To znamená, že je za sucha rovnoměrně nanášena vrstva černého porcelánového prášku, která je následně při asi 870 °C vypálena ve vysoké peci. Pro barevný vzhled grilů je na základní vrstvu smaltu nanesena další, barevná, porcelánová vrstva.
Kvůli zajištění ještě větší kvality je každý díl po vypálení vizuálně kontrolován. Výsledkem tohoto náročného procesu je nejkvalitnější smaltovaný povrch grilů na trhu. Vrstva porcelánového smaltu chrání ocel před prohořením či prorezavěním a dokáže tak léta odolávat přímému působení žáru uhlí nebo briket.

I každý plynový gril je ve výrobě podroben pečlivé kontrole požadované kvality. U plynových grilů je zkontrolován každý ventil a každý regulátor tak, aby plyn proudil optimální rychlostí rozvaděče. Posledním krokem před odesláním grilu k zákazníkovi je zapálení všech hořáků a kontrola jejich plné funkčnosti.  
Zákazník si ani neuvědomí jak náročným procesem výroby prošel jeho kotlový nebo plynový gril, ale jistě dokáže ocenit jeho dlouholetou výdrž a kvalitu, tolik typickou pro značku Weber.

 

Kategorie

Weber partner

Doprava zdarma


Při nákupu nad 3000 Kč doprava ZDARMA