566 466 179 (Po-Pá 8:30 - 16:30)
 
Košík je prázdný

Jak vybrat gril


Grilování se v posledních letech zabydlelo v našich domácnostech. Jde o oblíbený způsob trávení volného času s rodinou a přáteli. Možnost, jak ukázat své kulinářské schopnosti a dobře se najíst.

 

Nejdříve si ujasněte

Před samotným výběrem grilu je třeba si ujasnit několik věcí: kde budete grilovat, jak často plánujete grilování, pro kolik lidí budete obvykle připravovat občerstvení. Zvažte také, kolik prostoru pro skladování grilu máte k dispozici. Vše pak ještě omezí rozpočet, který máte na nákup grilu vyčleněn. Do úvahy přichází i vaše lenost, jak moc se budete chtít o gril starat, zda budete mít čas ho dlouho před grilováním roztápět a následně čistit.

 

Kde budete grilovat

Nejčastějším místem pro grilování jsou zahrady. Proto se většinou setkáte s nabídkou zahradních grilů. Nemáte-li prostornou zahradu, nabízí se možnost grilu na balkon (terasu) – někdy se můžete setkat s termínem stolní gril.

Pokud často cestujete (kempování, stanování, rybaření, karavan) zvažte možnosti přenosných (cestovních) grilů.

 

Z jakého grilu je nejchutnější steak

Když odborníku na grilování předložíte steaky z nichž jeden byl připraven na elektrickém grilu, druhý na grilu plynovém a třetí na dřevěném uhlí – nepozná mezi nimi rozdíl. Natož běžný strávník. Proto si nemusíte zatěžovat hlavu úvahami, že musíte mít gril na dřevěné uhlí protože z elektrického to není ono, i když zrovna pro vás by byl elektrický gril v mnoha ohledech vhodnější.

 

Základní členění grilů podle způsobů ohřevu

 

Bezpečné a zdravé grilování

Důležitá je stabilita a robustní konstrukce grilu, aby nehrozilo převržení rozpáleného zařízení. Materiál, ze kterého je gril zhotoven a jeho povrchová úprava by měli odolávat vysokým teplotám, aby se gril nedeformoval a aby se z něj neuvolňovaly nebezpečné látky.

Samotný rošt by měl být nerezový nebo litinový, pokrytý kvalitním smaltem.

 

 

Krátké video, které názorně představuje rozdělení grilů

 

 

Kategorie

Weber partner

Doprava zdarma


Při nákupu nad 3000 Kč doprava ZDARMA